גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

מערכות חישה מרחוק ומערכות מכ"ם להטסה

מערכות חישה מרחוק

חברות רבות בישראל ובעולם העוסקות בפיתוח מערכות חישה מרחוק נדרשות לבצע הטסה של מערכות אלו על גבי כלים מאוישים על מנת להוכיח יכולות ולהשלים תהליכי רישוי מסחרי. מערכות חישה מתחלקות לשתי סוגיים עיקריים – מערכות בעלי חיישן פסיבי, ומערכות בעלות חיישן אקטיבי. חיישן אקטיבי פולט קרינה לכיוון המטרה הנחקרת. בהמשך החיישן מזהה ומודד את הקרינה המשתקפת חזרה מהיעד. חיישנים פסיביים, לעומת זאת, מזהים אנרגיה טבעית (קרינה) הנפלטת או משתקפת על ידי האובייקט או הסצנה הנראית. אור השמש המשקף הוא המקור הנפוץ ביותר של קרינה הנמדדת על ידי חיישנים פסיביים.

חלק ניכר מתצורות ההתקנה הרצויות חורגות ממעטפת המטוס, ולכן דורשות הליך סדור של תכנון, ייצור, התקנה ורישוי על מנת להגיע לשלב הטיסה המבצעית.

חברת לייפאייר בעלת ניסיון רב בניהול, והובלה של תהליכיים אלו, ומעניקה ללקוחות שלה את כל הכלים להתחיל ולסיים את שלבי ההטסה של פיתוח המערכת.

תצורות התקנה בטיסות ניסוי:

  1. התקנות גחון: מערכות החורגות ממעטפת כלי הטיס ומותקנות בגחון כלי הטיס או מתחת לחור ייעודי בגחון להכלת מערכות מוטסות.
  2. התקנות חרטום: מערכות המותקנות על החרטום במטוסים שאינם חד מנועיים.
  3. התקנות צד: מערכות המוקנות בצידי כלי הטיס.

תכן הנדסי ואינטגרציה

הצורך בתיכון הנדסי מקצועי בשלב אינטגרציה בין המערכת המוטסת לבין כלי הטיס, נובע מרמת הדיוק הנדרש על מנת לשמור על בטיחות כלי הטייס, המערכת המוטסת וצוות האוויר.

לרוב, תכן הנדסי נדרש לייצור חלקים מתאמים בין כלי הטיס למערכת המוטסת והנפקת דוחות מקצועיים אשר מוכיחים את טיבו וכושרו של חיבור זה.

חברת לייפאייר מפעילה ועובדת בשיתוף פעולה עם מספר חברות תכן הנדסי שלהן ניסיון רב בייצור, התקנה ורישוי מערכות מוטסות. מטרת שיתוף פעולה זה היא לתת ללקוח כיסוי מלא של צרכיו, משלב הרעיון הקונספטואלי להטסה ועד להטסתה המבצעית של המערכת בפועל.

לייפאייר מובילה, מנהלת ומפקחת על כל שלבי התכן המקצועיים, לרבות סקר דרישות מערכת (SRR), סקר תיכון ראשוני (PDR), סקר תיכון קריטי לפני ייצור (CDR) וכמובן, התקנת המערכת והשלמת הרישוי שלה בכלי הטיס. כל זאת, בהתאם ללוחות הזמנים הרצויים ללקוח.

יצירת קשר
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה