גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

הטסת מטענים ייעודיים

חברת לייפאייר מספקת, מנהלת ומלווה את כל שלבי הביצוע בהטסת מטענים ייעודיים (מטע"דים) שונים ומגוונים על גבי מטוסי החברה ועל גבי כלי טיס רבים נוספים, על פי צורכי הלקוח. לייפאייר מתמחה בניהול שלב אפיון המערכת, התאמת הליכי הרישוי וההתקנה, תכנון הטיסה ותיאום הפעילות האווירית עבורה. ניתן להטיס מטעד"ים במשקל רב על גבי מספר פלטפורמות ובתצורות שונות. ניתן לקבוע סקר מטוסים ללא עלות על מנת לבחון את יכולות החברה בהטסת המטעד"ים השונים. הסקר יציג את שיטות ההתקנה והרישוי, כמו גם ביצועי כלי הטיס השונים.

כיום, החברה מפעילה עבור לקוחות רבים מספר מטעדי"ם בתחום האלקטרו-אופטיקה, תצפית מכ"מים ואנטנות שידור וקליטה. החברה עובדת בהתקשרות מול גופי הממשלה השונים על מנת להשיג אישורים רגולטוריים רלוונטיים בהפעלת מערכות שונות. אלו כוללים את משרד התחבורה, משרד התקשורת, המשרד לאיכות הסביבה ואחרים. חברת לייפאייר תעמיד לשירות לקוחותיה את כלל היכולות העומדות לרשותה על מנת לקדם את ביצוע פרויקט הטסת המערכת והמטעד"ים השונים בכל השלבים הרלוונטיים. בעת הצורך, חברת לייפאיר תפעיל קבלני משנה עבור קידום והשלמת הפרויקט, לרבות מבנאים, אנשי אוויאוניקה, טייסי ניסוי, מהנדסי תכן וחשמל וקציני מבצעים ובטיחות.

השימוש במטען ייעודי (מטע"ד) לנשיאת מערכות מוטסות

מערכות טכנולוגיות רבות אשר נמצאות בפיתוח או בבחינת יכולות, נדרשות לפלטפורמה אווירית אשר תישא אותן. שלב ההטסה של מערכות אלו הינו קריטי בתהליך המחקר והפיתוח, כמו גם בשלב הוכחת היכולת והרישוי המסחרי. בהיבט התעופתי, כל אלמנט חיצוני הנדרש להטסה על גבי כלי הטיס, מקבל התייחסות של מטען ייעודי. מטען ייעודי מוגדר ככזה הנדרש להטסה לטובת הגשמת ייעודו המדעי, טכנולוגי, צבאי.

סוגי מטעד"ים

לרוב, צורתו של המטע"ד והחומרים המרכיבים אותו, מאופיינים בהתאמה לייעודו המקורי. לדוגמא, מטע"ד אשר נדרש לשדר אותות אלקטרו מגנטיים לא ייבנה מחומרים מתכתיים שעלולים להפריע לייעוד התפקוד המקורי שלו. דוגמא נוספת: מטע"ד אשר יועד להיות חשוף למשטר הרוחות מסביב לכלי הטיס בעת הטיסה, לא ייבנה בצורה שאינה אווירודינמית על מנת להפחית את השינוי במשטר הרוחות מסביב לכלי הטיס ולשמור על ניהוג כלי הטיס כפי שהיה במקור וללא המטע"ד.

חיבור המטע"ד לכלי הטיס

כל מטע"ד הנדרש להטסה, עובר תהליך אינטגרציה עם כלי הטיס על מנת לאפיין את ההשפעה שבעצם הנשיאה שלו על כלי הטיס בהיבטים שונים, כגון השפעת המשקל, מרכז הכובד, משטר האוויר ועוד. מתוך בחינת היבטים אלו, תיגזר תצורת ההטסה של המטע"ד תוך הסתכלות למטרת העל לשמה הוא נדרש להטסה מלכתחילה. תהליך האינטגרציה יעשה בשלבי התכנון ההנדסי של התקנת המטע"ד למטוס. ייצור יחידות אשר מתאמות בין המטע"ד לכלי הטיס ייעשו על פי אותו תכנון, ולאחר שאושרו במחלקת הנדסה של רשות התעופה האזרחית.

יצירת קשר
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה