גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

ססנה גרנד קרוואן

מטוס הססנה גרנד קרוואן 4X-CZE בבעלות חברת ליפאייר הינו המטוס הרב-תכליתי והרב-משימתי המוביל בעולם.

מאפייניו מאפשרים לו לקיים מגוון רחב של עבודות אוויר ביעילות מקסימלית.

המטוס פותח ונבנה על ידי חברת ססנה האמריקאית וטס לראשונה בשנת 1986. המטוס מאופיין במנוע  טורבינה עוצמתי של חברת פראט אנד וויטני. הוא מטוס כנף עלית, בעל קבינה מרווחת נגישה ומרווח גחון גדול. כל אלו מאפשרים לו לבצע טווח משימות אדיר, לרבות טיסות נוסעים, טיסות הצנחה, טיסות מטען וטיסות לפיתוח מערכות חישה ונשיאת מטעדי"ם שונים.

חברת ליפאייר ביצעה במטוס הססנה שלה תהליך השבחה רחב, על מנת להתאים את המטוס לצרכי לקוחותיה השונים.

יתרונות המטוס עבור סוגי משימות שונים:

 

תצורת נוסעים:

הקרוואן יכול לשאת 9 נוסעים בקבינה בתצורות ישיבה שונות, ומגיע לטווח של כ-1900 קילומטר. הקבינה המרווחת והאקוסטיקה בה מספקים חוויית טיסה מצויינת.

 

תצורת ניסוי:

מרווח הגחון הגבוה מאפשר ללקוחות החברה להתקין במטוס מערכות חישה ומטעד"ים שונים ללא מגבלה טכנית. הקבינה הרחבה מאפשר הטענת ציודי הפעלה ומסדים במשקלים גדולים ובפריסות נוחות ללא פגיעה בחוויית הטיסה. מנוע הטורבינה בעל ה-675 כ"ס מאפשר למטוס להגיע לטווח גבהים ומהירויות המתאים לכל צורך. משקל הנשיאה המקסימלי של המטוס מאפשר לתכנן תצורות ניסוי מגוונות ביותר.

 

תצורת מטען:

מטוס הקרוואן משמש לטיסות מטען בכל העולם. בתצורת מטען, ניתן להעמיס ציוד במשקל של כ2 טון בפריסה נוחה מאד ללא קושי. בשילוב עם טווח הטיסה הגדול של המטוס, הדבר מקנה לקרוואן מעמד עליון בתחום טיסות המטען.

 

שדרוגים והשבחות:

חברת ליפאייר ביצעה פרויקט השבחה למטוס הקרוון על מנת להביאו לרמת ביצוע והתאמה הגבוה ביותר בעולם. בכלל זה שודרגה מערכת החשמל של המטוס ל-250 אמפר עבור צרכנים חיצוניים. מערכת זרימת האוויר מסביב למטוס שודרגה על מנת לאפשר לו משקל נשיאה מוגדל של כ-2 טון. מערכת האוויאוניקה  במטוס שודרגה על מנת לאפשר ערוצי תקשורת מגוונים ויכולות ניווט משופרות. מזגן עוצמתי הותקן למיזוג הקבינה בזמן הטיסה.

 

מפרט טכני

 

מנוע

Pratt & Whitney Canada PT6A 114A turboprop, 675 hp (503 kW)

מהירות טיסה

70 -165 knots

טווח טיסה

1980 km

תקרת טיסה

25000 ft

מערכות ניווט

Garmin 430w

משקל נשיאה מירבי

 9062lb

מערכת חשמל

 250 amps with 4 outlet connectors

יצירת קשר
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה